מה המקור לגאולה שלישית שאין לה הפסק?

הרב יוסף קלנר

כ"ט בשבט תשס"ו

מה המקור לגאולה שלישית שאין לה הפסק?

הרב יוסף קלנר

כ"ט בשבט תשס"ו
לקבלת כל התוצאות
כל הזכויות שמורות למוסדות בני דוד - עלי. הדברים המובאים בהרצאות נאמרים במסגרת שיח פורה ומפרה בבית המדרש כחלק מלימוד עיוני, על מנת להבין את מכלול הדברים יש להאזין לכלל השיעור. אין להעתיק, לשדר, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מהקטע דנן ללא קבלת הסכמה מראש ובכתב.
תוצאות חיפוש עבור: שו''ת - הרב קלנר
נושאשם הרבRabiIDIDשם השיעור סידרהתאריךאורך הורדה
אמונה הרב יוסף קלנר 23 211 מה המקור לגאולה שלישית שאין לה הפסק? שו''ת - הרב קלנר כ"ט בשבט תשס"ו 1:04 ש'
אמונה הרב יוסף קלנר 23 354 דין רודף - אחריות על כלל ישראל [ב'] שו''ת - הרב קלנר ח בתשרי תשס"ו 1:08 ש'
אמונה הרב יוסף קלנר 23 352 דין רודף - אחריות על כלל ישראל [א'] שו''ת - הרב קלנר כ"ג באלול תשס"ה 1:33 ש'
אמונה הרב יוסף קלנר 23 205 בעניין ערב רב שו''ת - הרב קלנר י"ז באלול תשס"ה
אמונה הרב יוסף קלנר 23 195 ההתמודדות עם מאורעות התקופה שו''ת - הרב קלנר י"ז בתמוז תשס"ה 2:17 ש'
אמונה הרב יוסף קלנר 23 193 שו''ת בנושא פנים אל פנים ומאורעות השעה... שו''ת - הרב קלנר כ"ט בסיוון תשס"ה 58 ד'
אמונה הרב יוסף קלנר 23 182 [כוזרי... חלק ב'] שו"ת על דרכי המאבק וכו' שו''ת - הרב קלנר ח באייר תשס"ה 43 ד'
אמונה הרב יוסף קלנר 23 184 בעניין מרי אזרחי, חסימת צירים ו'הבית הלאומי'... שו''ת - הרב קלנר ח באייר תשס"ה 12 ד'
אמונה הרב יוסף קלנר 23 185 כוזרי... חלק א' [שו"ת על דרכי המאבק וכו'] שו''ת - הרב קלנר ח באייר תשס"ה 1:29
אמונה הרב יוסף קלנר 23 170 מכתב לחרדים שו''ת - הרב קלנר י בניסן תשמ"ז
הרב אלי סדן (נולד בד' באייר ה'תש"ח, 14 במאי 1948) הוא מייסד וראש מכינה קדם צבאית בני דוד, המכינה הקדם צבאית הראשונה בישראל. נולד בתל אביב. למד בבית הספר התיכון "צייטלין" והיה חבר בתנועת "בני עקיבא". התגייס לצנחנים ובמהלך השירות שירת במשך שנה כקומונר בסניף "בני עקיבא" ת"א צפון, וכן למד בישיבת כרם ביבנה. בתום השירות החל ללמוד פיזיקה באוניברסיטה העברית, אך לאחר שנה פרש מתוכנית הלימודים ועבר ללמוד בישיבת "מרכז הרב" בראשותו של הרב צבי יהודה הכהן קוק. למד בישיבה כ-13 שנים, בהן למד אצל הרצי"ה קוק, והרב צבי ישראל טאו והפך לאחד מתלמידיו הבולטים. במהלך לימודיו התבקש הרב סדן על ידי הרב צבי יהודה קוק לסייע בהקמת המושב "קשת" ברמת הגולן‏, וכן בהקמת גרעין תורני באילת. יחד עם הרב טאו, שימש כשליח הרצי"ה בנושא שחרור "אסירי ציון", ובהם נתן שרנסקי. הוא קיים מספר מפגשים עם אנשי ממשל בארצות הברית למען שחרורו של שרנסקי. בשנת 1988, הקים יחד עם הרב יגאל לוינשטיין את המכינה הקדם צבאית הראשונה "בני דוד" ביישוב עלי שבשומרון, שמטרתה להכין בחורים דתיים לשירות מלא בצה"ל, תוך עידודם לשירות מקסימלי ביחידות לוחמות וכקצינים. מסלול זה לא היה קיים לפני כן בישיבות ההסדר. הרב סדן הגה גם את הרעיון להקים מכינה קדם צבאית חילונית. מכינה ראשונה מסוג זה, "נחשון", הוקמה בשנת 1997. קצינים דתיים רבים בצה"ל הם בוגרי המכינה "בני דוד" ורואים ברב סדן את רבם. הוא דוגל בקו "ממלכתי" כלפי מדינת ישראל, בעקבות השקפותיו של רבו, הרב צבי טאו. הרב אלי סדן נשוי לוורדינה הלוי ולהם 12 ילדים. אחיו הוא רמי סדן, פרסומאי ויועץ תקשורתי. בנו הבכור, הרב יהודה, משמש כראש הישיבה הגבוהה של מוסדות בני דוד בעלי. גיסיו הם פרופ' יונתן הלוי, מנהל המרכז הרפואי שערי צדק והרב מיכה הלוי, רבה של פתח תקוה.
456
כל הזכויות שמורות למוסדות בני דוד - עלי. הדברים המובאים בהרצאות נאמרים במסגרת שיח פורה ומפרה בבית המדרש כחלק מלימוד עיוני, על מנת להבין את מכלול הדברים יש להאזין לכלל השיעור. אין להעתיק, לשדר, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מהקטע דנן ללא קבלת הסכמה מראש ובכתב.
select
אמונה
כללי
מהר"ל
שו"ת הרב קלנר
שו"ת הרב קשתיאל
הלכה
הלכות הסעודה
פרשיות השבוע
1. בראשית
שבת ומועדים
תפילות ראש השנה - ניגונים
תנ"ך