תורת ה' בארץ- חלק שני | כללי

הרב אלי סדן

כ"ה באלול תשפ"ג

תורת ה' בארץ- חלק שני | כללי

הרב אלי סדן

כ"ה באלול תשפ"ג
לקבלת כל התוצאות
כל הזכויות שמורות למוסדות בני דוד - עלי. הדברים המובאים בהרצאות נאמרים במסגרת שיח פורה ומפרה בבית המדרש כחלק מלימוד עיוני, על מנת להבין את מכלול הדברים יש להאזין לכלל השיעור. אין להעתיק, לשדר, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מהקטע דנן ללא קבלת הסכמה מראש ובכתב.
תוצאות חיפוש עבור: כללי - הרב אלי
נושאשם הרבRabiIDIDשם השיעור סידרהתאריךאורך הורדה
אמונה הרב אלי סדן 14 18606 תורת ה' בארץ- חלק שני | כללי כללי - הרב אלי כ"ה באלול תשפ"ג 31:00
אמונה הרב אלי סדן 14 18605 תורת ה' בארץ- חלק ראשון | כללי כללי - הרב אלי י"ט באלול תשפ"ג 01:31:55
אמונה הרב אלי סדן 14 18588 היחס ללימוד אמונה ולהבנת דברי חז"ל | כללי כללי - הרב אלי י"ח באלול תשפ"ג 01:50:55
אמונה הרב אלי סדן 14 18375 שיחת חיזוק לתלמידי בני דוד אחרי הפיגוע הקשה כללי - הרב אלי ב בתמוז תשפ"ג 01:27:30
גמרא הרב אלי סדן 14 14287 למה צריך להוכיח ש'כסף כשווה כסף'? | כללי כללי - הרב אלי כ"ד באלול תשע"ח 1:18:05
גמרא הרב אלי סדן 14 9598 העוסק במצוה פטור מהמצוה [שיעור כללי בגמרא] | מסכת סוכה כללי - הרב אלי י"ט באלול תשע"ה 1:44:15
הלכה הרב אלי סדן 14 1138 ברור המשמעות ההלכתית של מלחמות מדינת ישראל כללי - הרב אלי ט"ז בשבט תשס"ה 1:11 ש'
אמונה הרב אלי סדן 14 1154 בירור חובת גיוס בני ישיבות-ב' כללי - הרב אלי א בשבט תשס"ה 2:01 ש'
הלכה הרב אלי סדן 14 1153 בירור חובת גיוס בני ישיבות-א' כללי - הרב אלי א בטבת תשס"ה 52 ד'
הלכה הרב אלי סדן 14 1132 האם מותר לשקר בבי"ד כדי להגיע לתוצאות אמת? כללי - הרב אלי ו באלול תשס"ג 1:03 ש'
הרב אלי סדן (נולד בד' באייר ה'תש"ח, 14 במאי 1948) הוא מייסד וראש מכינה קדם צבאית בני דוד, המכינה הקדם צבאית הראשונה בישראל. נולד בתל אביב. למד בבית הספר התיכון "צייטלין" והיה חבר בתנועת "בני עקיבא". התגייס לצנחנים ובמהלך השירות שירת במשך שנה כקומונר בסניף "בני עקיבא" ת"א צפון, וכן למד בישיבת כרם ביבנה. בתום השירות החל ללמוד פיזיקה באוניברסיטה העברית, אך לאחר שנה פרש מתוכנית הלימודים ועבר ללמוד בישיבת "מרכז הרב" בראשותו של הרב צבי יהודה הכהן קוק. למד בישיבה כ-13 שנים, בהן למד אצל הרצי"ה קוק, והרב צבי ישראל טאו והפך לאחד מתלמידיו הבולטים. במהלך לימודיו התבקש הרב סדן על ידי הרב צבי יהודה קוק לסייע בהקמת המושב "קשת" ברמת הגולן‏, וכן בהקמת גרעין תורני באילת. יחד עם הרב טאו, שימש כשליח הרצי"ה בנושא שחרור "אסירי ציון", ובהם נתן שרנסקי. הוא קיים מספר מפגשים עם אנשי ממשל בארצות הברית למען שחרורו של שרנסקי. בשנת 1988, הקים יחד עם הרב יגאל לוינשטיין את המכינה הקדם צבאית הראשונה "בני דוד" ביישוב עלי שבשומרון, שמטרתה להכין בחורים דתיים לשירות מלא בצה"ל, תוך עידודם לשירות מקסימלי ביחידות לוחמות וכקצינים. מסלול זה לא היה קיים לפני כן בישיבות ההסדר. הרב סדן הגה גם את הרעיון להקים מכינה קדם צבאית חילונית. מכינה ראשונה מסוג זה, "נחשון", הוקמה בשנת 1997. קצינים דתיים רבים בצה"ל הם בוגרי המכינה "בני דוד" ורואים ברב סדן את רבם. הוא דוגל בקו "ממלכתי" כלפי מדינת ישראל, בעקבות השקפותיו של רבו, הרב צבי טאו. הרב אלי סדן נשוי לוורדינה הלוי ולהם 12 ילדים. אחיו הוא רמי סדן, פרסומאי ויועץ תקשורתי. בנו הבכור, הרב יהודה, משמש כראש הישיבה הגבוהה של מוסדות בני דוד בעלי. גיסיו הם פרופ' יונתן הלוי, מנהל המרכז הרפואי שערי צדק והרב מיכה הלוי, רבה של פתח תקוה.
456
כל הזכויות שמורות למוסדות בני דוד - עלי. הדברים המובאים בהרצאות נאמרים במסגרת שיח פורה ומפרה בבית המדרש כחלק מלימוד עיוני, על מנת להבין את מכלול הדברים יש להאזין לכלל השיעור. אין להעתיק, לשדר, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מהקטע דנן ללא קבלת הסכמה מראש ובכתב.
select
אמונה
כללי
מהר"ל
שו"ת הרב קלנר
שו"ת הרב קשתיאל
הלכה
הלכות הסעודה
פרשיות השבוע
1. בראשית
שבת ומועדים
תפילות ראש השנה - ניגונים
תנ"ך