load page
המתן בבקשה...

בית מדרש וירטואלי

הרב יגאל לוינשטיין
הרב יגאל לוינשטיין
הרב אליעזר קשתיאל
הרב אליעזר קשתיאל
הרב אלי סדן
הרב אלי סדן
הרב אוהד תירוש
הרב אוהד תירוש

אודותינו

המכינה הישיבתית הקדם-צבאית "בני דוד" עלי, הוקמה בשנת תשמ"ח (1988) ע"י הרב אלי סדן והרב יגאל לוינשטיין. שתי מטרות מרכזיות היו לנגד עיני מקימי המכינה בהקמתה, האחת היא להוביל את החברה הדתית ללקיחת אחריות ולנשיאה בנטל הביטחון באופן שווה לשאר חלקי האוכלוסייה

להרחבה

חדשות ואירועים

"בעלי גדלים עליתא משרתת"
ביום שישי, ערב שבת דברים, הגיע יו"ר דירקטוריון מפעל הפיס ואלוף במיל עוזי דיין עם חבורה של כמאתיים איש לסיור ב'בני דוד'. הקבוצה צפתה בסרט ונפגשה עם הרב סדן.
פרידה ממסיימי תוכנית חי רועי תשע"ה
הבוקר [רביעי] נפרדנו מ-10 תלמידים מתוכנית ח"י רועי.
במהלך האירוע נשא דברים הרב אלי סדן - והזכיר לנו מה החזון שממנו אנו צריכים לצאת מבית המדרש לעולם המעשה - "אנשי אמונה בעולם המעשה".
שמענו דברי ברכה ופרידה מפי הרב שילר והרב אופיר וכן דברי פרידה מנציג התלמידים.
החלו העבודות להקמת השלוחה במעלה אפרים
בשטח שהוקצה לשלוחה עלה השבוע הטרקטור ויישר את השטח. בקרוב יוצב מבנה הציבור הראשון ולאחריו מבנה המגורים. גם המחזור הראשון הולך ומתגבש וצוות הרבנים - הרב בראון, הרב ויצמן והרב זולדן נערכים לקליטת התלמידים.
עולים לבקעת הירדן ! שלוחה נוספת ל"בני דוד"
המשפחה מתרחבת. ב”ה בחודש אלול הקרוב [תשע”ה] תפתח שלוחה של ‘בני דוד’ בבקעת הירדן. המכינה תתיישב בלב הבקעה, ביישוב מעלה אפרים, על גבעה מקסימה במרכז היישוב.
בתוכנית הלימודים:
• מעורבות בפעילות הקהילתית ביישוב • אווירה חמה ומשפחתית • שיעורים והכוונה מרבני ‘בני-דוד’ - עֵלִי : הרב אלי סדן, הרב יגאל לוינשטיין ועוד...
ביום שלישי ה׳ באב, יתקיים מפגש היכרות עם הרבנים.
ערב לימוד לקיץ גבעת שמואל תשע"ה
"אין לך מושג כמה תורמים לי ימי העיון של בני דוד".
כך סיכם ואמר לי אחד מבוגרינו החיילים אשר ניגש אליי בסוף ערב הלימוד האחרון..
הגלים של תל אביב מתפללים אל ירושלים
בימים אלו מסיים מחזור כ״ו את לימודיו במכינה. כ- 65 בחורים שלמדו שנה ב׳ ארוכה, רובם המוחלט מתגייס בקיץ הקרוב לצה"ל, 12 מתוכם ממשיכים לשנה ג׳.
את ערב הסיום בחרנו לעשות בירושלים, פתחנו את הערב בעצרת מול בת ראש הממשלה לזכרו של מלאכי רוזנפלד הי״ד,
שם שמענו שיחה מפי הרב אלי סדן שליט״א.
לאחר מכן, התפללנו ערבית בכותל וסיימנו על גג ישיבת ״שובו בנים״, בשירים בדבקות משותפת ודברי סיכום מפי הרב פנחס עציון.
שבת מחזור ג' פרשת פנחס
בשבת פרשת פנחס התארחו ב'בני דוד' 50 מבוגרי מחזור ג' עם בני משפחותיהם .
במהלך השבת נפגשו הבוגרים עם הרב אלי, הרב יגאל והרב צחי. הבוגרים סיפרו על חייהם ותובנות מהחיים ושמעו שיחות ונערכו דיונים עם הרבנים. שמחנו מאוד לארח את הבוגרים ואנו תקווה שהשבת חיברה אותם להמשך שמירת הקשר עם 'בני דוד' ועם רוח השליחות שיוצאת מבית המדרש.
סיום מסכת מיוחד
סיומי מסכת רבים נערכים בין כתלי בית מדרשנו, אך היום [ד'] נערך סיום יוצא דופן - שלומי פנסטר ממחזור י"ח ובנו אליה בן ה-7 הגיעו במיוחד ל"בני דוד", בכדי לערוך סיום משותף. שלומי סיים את סדר נשים במשנה, ואליה סיים את מסכת ברכות. שלומי סיפר שאליה קיבל פרס קטן עבור כל משנה שלמד, למעט המשנה האחרונה של כל פרק, אותה אליה למד לשמה... היה מרגש לשמוע אותם אומרים יחדיו: "שלא תמוש התורה מפי ומפי זרעי", שנזכה!
אולי יש לכם רעיון בשבילנו ?
אל אלפי השיעורים הנמצאים באתר נכנסים מידי יום מאות אנשים, אבל זה לא משביע את רצוננו להשקות את עם ישראל בתורה ובתורת "בני דוד". יש לכם איזה רעיון שחשבתם עליו פעם והוא יכול לעזור, מה יגרום לכם להשתמש יותר באתר?
יותר מנשמח שתשתפו אותנו.
קשר עם חיילים
מדור בוגרים
עלון פרשת השבוע
מכירת ספרים ודיסקים